FOTOREPORTÁŽ: Každý den ostříhané nehty - z přehlídky výtvarných technik Václava Minaříka

čtvrtek 9. ledna 2014 16:26

MgA. Václav Minařík působící též na Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty při výuce oboru Multimediální techniky je mladou osobností, o níž se kulturní veřejnost dozvídá stále více. Absolvent Univerzity T. Bati ve Zlíně a Akademie Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie se nyní přestavuje jako vyznavač různých výtvarných technik.

Své aktivity z vedení Galerie Gottfrei, redigování kulturního zpravodaje Třicet, vydávaného teď pro Opavu i Ostravu, organizace výtvarných sympozií mladých autorů teď navíc rozšiřuje prezentací vlastní tvorby zachycující jeho životní proměny.

Rozhovor s tvůrcem nejen o nich přineseme v nejbližších dnech, Minaříkova výstava „Každý den ostříhané nehty“ v Galerii Obecního domu v Opavě, k níž při vernisáži promluvil dramaturg a produkční Opavské kulturní organizace Ing. Jan Kunze, potrvá do 2. února.

02  02  02  02