Profesor Stuchlík v souboji o post kandidáta na děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty jednoznačně zvítězil

úterý 2. prosince 2014 10:04 Autor: Martin Kůs

Foto: Martin Kůs

OPAVA – Poměrem hlasů 10:0 zvítězil 1. prosince při volbách kandidáta na post děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc. Jeho rival doc. PhDr. Pavel Šopák, Ph.D., tak nezískal ze strany volitelů ani jediný hlas podpory.

Než se ale staronový děkan ujme své funkce v dalším čtyřletém období, musí projít příslušným legislativním procesem, na jehož konci jej oficiálně jmenuje rektor univerzity. Děkanem fakulty se prof. Stuchlík stal už v roce 1991 (do roku 1994) a následně v letech 2001-2007. Zvolen byl také v roce 2011 (v předcházejícím období zastával funkci prorektora pro vědu a zahraniční styky) a při slavnostní inauguraci 5. dubna 2011 převzal děkanské insignie – žezlo a řetěz a vykonal slavnostní slib.

ČTĚTE VÍCE