Děkan Filozoficko-přírodovědecké fakulty Zdeněk Stuchlík se sešel s primátorem Opavy Martinem Vítečkem

středa 10. června 2015 7:56 Autor: Martin Kůs

Foto: Vladimír MeletzkýAuto: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby

OPAVA - Spolupracujme, můžeme si být navzájem prospěšní. Na tom se shodli děkan Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Zdeněk Stuchlík a primátor Statutárního města Opavy Martin Víteček během své první oficiální schůzky, která se konala v pondělí 8. června 2015 v prostorách děkanátu.

„Informoval jsem pana primátora o přípravě bloku námětů, kterými by naše fakulta mohla připravit městu Opavě zajímavé aktivity a prohloubit tak sepětí fakulty a města. Dohodli jsme se i na tom, v jakých směrech bude naše další spolupráce orientována,“ komentoval schůzku děkan Stuchlík.

Podle primátorových slov byla impulsem k setkání oboustranná iniciativa. „Pan děkan mi nastínil patnáct projektů Filozoficko-přírodovědecké fakulty.  Město si pak vybere ty, které bude moci využít a na nichž se bude finančně podílet,“ podotkl primátor s tím, že se jednalo o velice příjemnou schůzku.

Foto: Martin Kůs