Mečislav Borák bude hostem Českého rozhlasu

čtvrtek 12. listopadu 2015 20:50 Autor: Martin Kůs

OSTRAVA, OPAVA – Historik a pedagog Slezské univerzity v Opavě, profesor Mečislav Borák, se stane v pátek 13. listopadu hostem pořadu Českého rozhlasu Vltava Páteční večer. Od 20 hodin bude hovořit na téma protektorátní Ostravy.
Připomene útěk ostravských židů před nacisty do celého světa a první transport evropských židů z Ostravy v říjnu 1939, o němž Slezská univerzita vydala před časem vědeckou monografii The First Deportation of the European Jews. The Transports to Nisko nad Sanem (1939–1940).

Páteční večer je dvouhodinový komponovaný pořad věnovaný zajímavé osobnosti, místu, dějinné události či kulturnímu fenoménu. Rozsah pořadu dovoluje věnovat se zvolenému tématu dostatečně zeširoka i do hloubky a navíc zajímavým způsobem. Tematická i žánrová podoba tohoto programu je velice různorodá. Český rozhlas Vltava pořad vysílá od roku 1998.