Děti z opavských základních škol kreslily Ošetřovatelské dny prevence

úterý 26. července 2016 14:35 Autor: Marek Cetkovský

Foto: Marek Cetkovský

OPAVA - Na Ústav ošetřovatelství dorazily obrázky zachycující dojmy z Ošetřovatelských dnů prevence a představy dětí o povolání zdravotní sestry. Autory jsou žáci opavských základních škol, kteří na konci minulého měsíce navštívili velkou akci Fakulty veřejných politik na Horním náměstí v Opavě. Letos poprvé totiž Dny prevence opustily zdi školy a tradiční vzducholoď s logem univerzity kroužila dva dny nad centrem Opavy.

Foto: Marek CetkovskýOhlas mezi opavskou veřejností byl obrovský a program pro děti se ukázal jako trefa do černého. „Na místě jsme hovořily s pedagogickým doprovodem, který byl z akce nadšený. Paní učitelky volaly svým kolegyním do škol, aby na náměstí přivedly další žáky. Některé děti po návratu do školy kreslily, jak je Den prevence oslovil nebo jak si představují sestřičku. Obrázky, které postupně dostáváme, vystavíme na konferenci našeho ústavu 24. listopadu, kde také vyhodnotíme nejnápaditější kresby,“ neskrývala spokojenost vedoucí ústavu, PhDr. Jana Haluzíková, PhD.

Další obrázky nadaných opavských žáků si můžete prohlédnout na Facebooku Fakulty veřejných politik.