Ústavy fyziky opět přivítá finalisty celostátního kola Astronomické olympiády

pondělí 20. března 2017 13:00 Autor: Zuzana Urbánková

2017 03 asto olympiada programOPAVA - Pod záštitou děkana Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě profesora Zdeňka Stuchlíka se bude od středy 22. 3. do pátku 24. 3. 2017 v prostorách naší fakulty opět konat Ústřední kolo Astronomické olympiády (AO), kategorie AB. Na organizaci celorepublikového soutěžního setkání dvaceti nejúspěšnějších finalistů – řešitelů krajského kola této kategorie  - se organizačně podílí Ústav fyziky (ÚF). Fyzikové poskytnou účastníkům finále této soutěže, určené žákům základních a středních škol, zázemí a po dobu konání se postarají o celý program.

Zásluhu na tom, že se finále koná již podruhé právě na naší fakultě, má proděkan pro informace a rozvoj RNDr. Tomáš Gráf, Ph.D., který je členem do Ústřední komise Astronomické olympiády České astronomické společnosti (ČAS), jež je spolu s ÚF a ministerstvem školství hlavní organizátorkou celé akce. Tomáš Gráf s ostatními kolegy z ČAS a vítězi minulých OA rovněž spoluvytváří zadání úloh.

O organizaci a členění Astronomické olympiády jsme podrobně informovali v našem článku na jaře loňského roku.