FOTOGALERIE: Archeologové se prezentovali na ostravském Matičním gymnáziu

pátek 24. března 2017 6:51

Text: Petr Rataj, Ondřej Tomančák

OSTRAVA, OPAVA - Ve středu 22. března 2017 proběhla prezentace Ústavu archeologie na Matičním gymnáziu v Ostravě v rámci Dnů společenských věd na této škole. Úvodní přednášky se chopil vedoucí Ústavu archeologie doc. PhDr. Vratislav Janák, CSc., který přednesl přednášku na téma „Pravěk v Oderské bráně“. Program pokračoval workshopem Mgr. Petra Rataje a Ondřeje Tomančáka, kteří budoucím vysokoškolským posluchačům představili některé segmenty práce archeologa. Mohli zhlédnout archeologickou kresebnou a digitální dokumentaci, rekonstrukci keramických nálezů, práci s detektorem, mohli si také vyzkoušet historickou zbroj i výrobu kroužkových prvků zbroje. Akce se zúčastnily více než tři desítky studentů MGO.

Fotoreportáž z prezentace připravil Ondřej Durczak, Centrum multimediální tvorby