Jednoduše a funkcionálně s Bobrilem

středa 29. března 2017 7:39 Autor: Martin Kůs

2017 03 UI Bobril

Autorka: Eva Hladišová, studentka Ústavu informatiky

OPAVA – Ve čtvrtek 23. března proběhla na Ústavu informatiky přednáška Jednoduše a funkcionálně s Bobrilem. Přednášející Ing. Tomáš Růt ze společnosti GMC Software tak studentům ukázal, jak lze vytvořit single page webovou aplikaci pomocí oriented-based frameworku Bobril.

O přednášku s názvem Jednoduše a funkcionálně s Bobrilem: Single page webová aplikace s využitím virtuálního domu projevila zájem řada studentů i pedagogů z Ústavu informatiky. Zaplněné učebně představil Ing. Tomáš Růt ze společnosti GMC Software řešení pro vytváření aplikací pomocí component-based frameworku Bobril a dalších služeb, které k tomuto účelu ve společnosti vyvinuli.

Bobril je inspirován Javascriptovými prostředky React a Mithril. Kombinuje přednosti obou tak, aby se dosáhlo rychlého frameworku o malé velikosti s renderováním na základě Virtuálního DOMu. Hlavním kritériem je rychlost a jednoduchost generování kódu.