Mezinárodní workshop o spolupráci slezských univerzit

středa 29. března 2017 14:11 Autor: Administrator

2017 03 KRUS

OPAVA - Ve dnech 24. a 25. března se pod záštitou Fakulty veřejných politik v Opavě konal mezinárodní workshop zástupců poradního výboru Konference rektorů slezských univerzit (sdružuje emeritní rektory a bývalé členy Konference), sekretariátu této organizace a Mezinárodního centra slezských studií. Cílem pracovního setkání bylo projednání možností zintenzivnění spolupráce slezských univerzit a přidružených organizací v české a polské části Slezska. Účastníci pracovního setkání doporučili věnovat hlavní pozornost podpoře rozvoje česko-polských vztahů, vzájemného setkávání českých a polských studentů a akademických pracovníků, výměně výstav umělecké tvůrčí činnosti, spolupráce studentských vědeckých časopisů a dalším okruhům společného zájmu.

Náměty z pracovního setkání budou předloženy k projednání na příštím zasedání Konference rektorů slezských univerzit v Ostravě.