Marie Terezie. Seznamte se s ní v univerzitní knihovně

úterý 18. dubna 2017 12:23 Autor: Martin Kůs

OPAVA – Pozornému člověku jistě neuniklo, že za necelý měsíc to bude přesně 300 let od chvíle, kdy planeta Země přivítala ve Vídni Marii Terezii (13. 5. 1717 – 29. 11. 1780), budoucí arcivévodkyní rakouskou, královnou uherskou a českou (+ celá řada dalších titulů) z rodu Habsburků.

Při této příležitosti byla v Univerzitní knihovně Slezské univerzity v Opavě otevřena malá tematická výstava Marie Terezie – stratég, matka, reformátorka, na které se mohou zájemci seznámit s publikační činností spojenou s osobností této rakousko-uherské panovnice. Jak uvedla Mgr. Zuzana Tichá, vedoucí univerzitní knihovny, expozice se skládá ze dvou částí – v Rakouské knihovně jsou vystaveny publikace rakouské provenience, ve studovně knihovny jsou vystaveny publikace, které vyšly u nás v češtině.

Univerzitní knihovnu Slezské univerzity najdete ve dvorním traktu budovy na Bezručově náměstí 14 v Opavě. Otevřeno je zde v PO od 10 – 18 hodin, v Út a ČT od 9 do 16 hodin, ve ST od 9 do 18 hodin a v PÁ od 9 do 15 hodin. Mezi 11 a 12 hodinou je pak v Rakouské knihovně polední přestávka.

2017 04 knihovna marie terezie