Thank God It´s ASTROPHYSICAL Friday. Chystá se přednáškové dopoledne pro zájemce o astronomii a astrofyziku

úterý 13. června 2017 8:00 Autor: Zuzana Urbánková

 

2017 06 FPF plakatek-skolickaOPAVA - „Neutronové hvězdy: Zbytky po výbuchu supernov, Supernova SN 1987A: 30 years of shining, Čínská astronomie od supernovy po zítřek“. To jsou přednášky, které si zájemci o astronomii a astrofyziku mohou vyslechnout v průběhu přednáškového dopoledne nazvaného Thank God It´s ASTROPHYSICAL Friday. Akce se koná v pátek 23. června 2017 v kampusu Slezské univerzity v Opavě v Hradecké ulici 17 v učebně H3.

„Inspirací pro výběr přednášek určených nejen studentům středních škol nám letos bylo třicet let od vzplanutí supernovy 1987A. Podobně jako loni bude jedna z přednášek v angličtině,“ uvedl jeden z organizátorů akce proděkan pro informace a rozvoj FPF Tomáš Gráf.

Přednáškové dopoledne začíná v 9.00 hodin, ukončení je naplánováno v 13.00 hodin.

Počet studentů nahlaste, prosím, na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 20. června 2017, a to kvůli zajištění občerstvení. V případě jakýchkoliv dalších dotazů neváhejte organizátory, mezi něž patří i Mgr. Martin Blaschke z Ústavu fyziky, kontaktovat.

Další informace včetně jmen přednášejících najdete v přiloženém plakátu.

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015