Studenti oboru Multimediální techniky se zúčastnili workshopu s dokumentaristou a režisérem Janem Mudrou

sobota 14. října 2017 6:02 Autor: Zuzana Urbánková

2017 10 MMT Workshop2

OPAVA - Dramaturgie střihové skladby. To bylo hlavní téma pracovního odpoledne v pondělí 9. října 2017, jehož hlavním protagonistou byl český dokumentarista a režisér Jan Mudra.

2017 10 MMT Worksho1 „Workshop s tímto vzácným hostem nastartoval možnosti nové spolupráce především v oblasti dokumentárního filmu, jehož praktická výuka dosud v oboru chyběla. Jeho workshopu se zúčastnili studenti napříč ročníky oboru Multimediální techniky,“ uvedl Mgr. Martin Petrásek, který akci organizoval.

Jan Mudra vystudoval režii dokumentu a střih na pražské FAMU, pracoval v Československé televizi. Do jeho filmografie patří snímky Případ Dr. Horáková (1990), Svědectví o smrti Pavla Wonky (1991) či patnáctidílný seriál Lidé, kteří k nám patří (1993) o významných krajanech a institucích v USA a Kanadě. Od roku 1993 realizuje své projekty ve vlastní firmě Max Tv Film, s. r. o. Pro Českou televizi natáčel hudební magazín Pop art (2003). Je autorem portrétu bývalého šéfdirigenta Zdeňka Mácala s názvem Mezi nebem a zemí (2003) a snímku Eurosong aneb Kabát jde do Evropy (2007).

FOTO: Archiv MMT