Známý youtuber Martin Rota natočil o Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě video

čtvrtek 8. února 2018 8:31 Autor: Zuzana Urbánková

2018 02 youtuber rota
OPAVA - Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě je od pondělí 5. února 2018 na největším internetovém serveru pro sdílení videosouborů YouTube. Video nazvané Zvědátorujeme na Slezské univerzitě v Opavě u nás letos v lednu natočil na popud Centra multimediální tvorby známý a respektovaný youtuber Martin Rota spolu se svým kolegou Patrikem Kořenářem.

Video si můžete pustit zde

Lidé, kteří tvorbu Martina Roty sledují, mohou snímek vidět na jeho kanálu Zvědátoři. Ve středu 7. února 2018 odpoledne mělo téměř 6 tisíc zhlédnutí.

Martin Rota ve své tvorbě mj. popularizuje vědu. Jeho práci můžete sledovat také na kanálu Vědecké kladivo.
„V současné době je YT jednou z nejvlivnějších platforem a spousta tvůrců je zde i různými agenturami nebo periodiky označována za velmi vlivné osoby. Například časopis Forbes takový žebříček vede,“ uvedl pracovník Ústavu informatiky Mgr. Kamil Matula, který se se částečně zabývá internetovým marketingem.