Ředitel opavského Mendlova gymnázia Petr Pavlíček byl oceněn jako pedagog vedoucí své žáky k vědě

čtvrtek 17. května 2018 8:45 Autor: Martin Kůs

2018 05 Petr Pavlek

Petr Pavlíček při rohovoru pro Českou televizi. Foto: Screenshot ČT

OPAVA - Ředitel opavského Mendlova gymnázia Petr Pavlíček byl Českou učenou společností a Nadačním fondem Neuron oceněn hlavní cenou jako středoškolský pedagog, který své žáky aktivně vede k zájmu o vědu. Pro ocenění si dojel do pražského Karolina na základě nominace svých studentů.

Spolu s ním pak cenu obdrželi učitelka chemie a biologie Pavla Kodríková z Gymnázia Česká v Českých Budějovicích a dějepisář Jan Kvirenc z Gymnázia Budějovická v Praze.

Je nám ctí, že opavský „Mendlák„ úzce spolupracuje se Slezskou univerzitou v Opavě, zejména pak s jejím Ústavem fyziky a Matematickým ústavem.

S laureátem ceny Petrem Pavlíčkem připravila rozhovor také Česká televize Ostrava. Protože se už nejednalo o oficiální ceremoniál, oblékl si k němu pan ředitel tričko Matematického ústavu v Opavě. Rozhovor začíná v čase 13:50. Reportáž z předávání ceny naopak přinesly Hospodářské noviny.

Rozhovor ČT s Petrem Pavlíčkem

Pane řediteli, blahopřejeme a děkujeme.