Přijďte si zajamovat s hudebníky na Poezii v barvách

pátek 25. ledna 2013 11:20 Autor: Silvie Březinská

0125 poezieOSTRAVA – Pro ty, kteří si chtějí zkouškové období zpříjemnit hudebně-poetickým večerem, se v pátek 1. února v Knihovně města Ostravy na ulici 28. října uskuteční Poezie v barvách. V pořadí už 17. večer projektu má tentokrát pro návštěvníky překvapení, jímž je OPEN JAM.

Každý si může po skončení programu zahrát s vystupujícími, proto doma nenechávejte své hudební nástroje. Budete mít možnost zahrát si s Jiřím Boháčem, vicemistrem ČR ve hře na virtuální kytaru, který večer zahájí svým vystoupením skládajícím se ze tří částí. Pro Poezii v barvách je typické, že speciálně pro ni vznikají nová tvůrčí seskupení. Důkazem toho bude premiérové vystoupení hudebně-poetické performance ve složení Marcela Kučová, Vratislav Kawik a Jakub Krajíček. Svou básnickou tvorbu nazvanou Otluky nám představí absolvent Slezské univerzity Ondřej Hložek.

Jako poslední je připravena hra na exotické hudební nástroje např. sitár nebo didgerida. Zahrají na ně bratři Vankové ve spojení s poetickým mluveným pásmem Terezy Holušové. Z jejich vystoupení se volně program přesune do OPEN JAMU. Součástí večera bude i hodinová výstava Paula Rydera představující jeho aktuální výtvarné dílo. Celým večerem vás bude provázet Blanka Fišerová, pedagožka Slezské univerzity, spoluorganizátorka tohoto projektu. Začátek akce je naplánován na 18. hodinu, přijďte včas, ať o nic nepřijdete.