Filozoficko-přírodovědecká fakulta nabídne v rámci dne otevřených dveří několik přímých setkání s vědou

středa 30. ledna 2013 8:04 Autor: Martin Kůs

2013 01 FPF program dne vedy 1aOPAVA – Nevšední možnosti studia jazyků. Virtuální výlet k černým děrám a neutronovým hvězdám. Roboti v akci. Středověká Opava v obrazových pramenech. Počítačová grafika. Živé klíčování a filmové práce studentů. Poznání kávy s degustací. To jsou jen některá z témat, na které zvou 6. února zájemce o studium jednotlivé ústavy a pracoviště Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě (FPF) v rámci Dne vědy. Ten je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s nejnovějšími vědeckými trendy v oblasti humanitních i přírodních věd, prohlédnout si vybavení instituce, kde mohou získat vzdělání, nebo jsou prostě jen zvědaví, co vše se na vysoké škole děje.

Podobně jako v loňském roce nabídne v termínu svého dne otevřených dveří FPF zájemcům také svůj Den vědy. Zájemci tak dostanou možnost prohlédnout si jednotlivá pracoviště a jejich aktivity, studentské práce i vědecký výzkum. Na pracovištích FPF bude k vidění technika pro profesionální vytváření filmových dokumentů, v laboratořích se lze seznámit se záchranou kovů z archeologických výzkumů či bude prostor podebatovat si o mayském kalendáři i o neutronových hvězdách.

Věda je především soubojem idejí a dobrodružstvím, jehož součástí může být každý. Ať už se jedná o výzkum umělé inteligence nebo o kritickou analýzu textu. Na řadě ústavů FPF budou 6. února probíhat konzultační dny a jejich pracovníci jsou připraveni návštěvníkům odpovědět na mnohé otázky. Vše samozřejmě bude doplněné informacemi o možnostech studia na fakultě, kde jsou nabízeny obory s vědeckým i pedagogickým zaměřením a také obory s úzkou vazbou na praxi.