Společenský večírek Studentského politologického fóra se vrací do Klubu Art

pátek 1. února 2013 14:44 Autor: Martin Kůs

2013 02 ples SPF zabavaOPAVA – Atraktivní vyhlídkový let nad Ostravou jako hlavní cena v tombole, půlnoční překvapení připravované organizátory, ale také představení souboru studentů oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Přeseděla jsem si nohu. Historicky třetí Společenský večírek Studentského politologického fóra, který proběhne 23. února v klubu Art, bude laděn na jazzovou notu.
2013 02 plakt Spoleensk verek SPF„Letošní večírek bude laděn do jazzu. Není sice povinné odít se přímo stylově, ale malé upozornění je tu na místě: na večírku bude působit módní policie, která bude hodnotit oblečení účastníků a třeba právě nejstylovější pár získá její ocenění,“ říká hlavní organizátorka akce Regina Bednaříková a doplňuje, že v těchto dnech je stále možné na facebooku této události vytvářet vlastní playlist a také pokládat pořadatelům případné dotazy. „Rezervace vstupenek je možná jak na e-mailu uvedeném na plakátu, tak i na zdi události na facebooku,“ připomíná ještě Regina Bednaříková.
2013 02 ples SPF dort Vstupenky na večírek si mohou zájemci zakoupit ještě v termínech 4., 6. a 13. února vždy od 9 do 12 hodinv „odpočívárně“ univerzitního areálu Hradecká. A nejen to. Za své vstupenky dostanou při příchodu do Artu poukázku na občerstvení v restauraci U krbu, která se bude o spokojenost žaludků starat i přímo na večírku.

Studentské politologické fórum (SPF) vzniklo v dubnu 2010 na půdě Fakulty veřejných politik (FVP)Slezské univerzity na popud tehdejších studentů, dnes již vesměs posluchačů doktorských programů. Aktivity SPF jsou poměrně široké, pořádá přednášky, setkání a besedy s odborníky a zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oborů, diskuse, workshopy a kulturní akce. „Snažíme se studentům Slezské univerzity nabídnout vedle studia i něco jiného, rádi bychom, aby získali jiný, často nevšední pohled na politologická témata, který jim zprostředkují právě naši hosté,“ říká o aktivitách současná předsedkyně SPF Vendula Venclíková, posluchačka navazujícího magisterského studia na FVP.
Vyzdvihnout některou z již proběhlých akcí není jednoduché. Přesto se o to Vendula Venclíková pokusila: „Pro mne byl asi nezajímavější Africký týden plný akcí s africkou tematikou, od bubnování na bubínky a přednášky odborníků až po velkou konferenci, které se osobně zúčastnila i jihoafrická velvyslankyně v České republice Celia-Sandra Botha. Ale akcí, kterými jsme se nějak zapsali do povědomí Opavanů, bylo více,“ konstatuje předsedkyně SPF. Politologové si pozvali k diskusi o roli parlamentu v legislativním procesu tehdejšího předsedu poslaneckého klubu ODS, dnes ministra dopravy Zbyňka Stanjuru, o rozdílech mezi volebními systémy v USA a ČR hovořil Pavel Šíma, na téma války v Sýrii zase arabista Jan Čuřík, o drogové politice v ČR a SR mluvil Robert Klobucký nebo Martin Kryl z Hnutí DUHA přivezl přednášku s promítáním filmu Doba měděná a výstavou věnovanou rozvoji podle Evropské investiční banky. Snahou SPF ale není jen poučit, ale také podnítit studenty k vlastní aktivitě. V minulosti mohli navštívit workshop rétoriky, psaní odborných prací nebo SPF organizačně podpořený informační seminář o možnostech profesního uplatnění v zemích EU. „Také v letním semestru připravujeme zajímavé akce, konkrétní jména zatím necháme jako překvapení, ale slíbit mohu velmi zajímavé osobnosti veřejného života, které do Opavy přijedou,“ naznačuje Vendula Venclíková aktivity v nejbližších měsících.

Více informací na webu SPF www.spf.unas.cz, na facebooku nebo na vydávaném newsletteru SPF.