Budova na Bezručově náměstí 14 byla pro Opavu mimořádně významná - sídlilo zde Zemské finanční ředitelství

čtvrtek 20. srpna 2015 6:06 Autor: Martin Kůs

OPAVA - Zajímavou historii další z opavských budov, kde dnes sídlí jednotlivé součásti Slezské univerzity, popsal historik a archivář Mgr. Zdeněk Kravar, Ph.D., který v nedávné minulosti na univerzitě také působil jako externí pedagog. Tentokrát se jedná o budovu na Bezručově nám. 14, tedy budovu, kde v současné době vrcholí komplexní rekonstrukce a modernizace. Těm, kteří snad nevědí, napovíme, že se sem stěhuje Fakulta veřejných politik a ve dvorním traktu objektu vyrostla zbrusu nová Univerzitní knihovna.
Zdeněk Kravar se mapováním historii jednotlivých opavských budov zabývá dlouhodobě. Z těch, které dnes provozuje Slezská univerzita, v tomto roce popsal budovu na Masarykově třídě 37 nebo na Bezručově nám. 13.
Nepravidelný seriál Zdeňka Kravara o budovách města Opavy vychází v týdeníku Opavský region.

Foto: repro