• Lack of access rights - File '/images/fotky/2012/0921_daniel_stavarek.jpg'

Daniel Stavárek byl jmenován do pozice Fulbright Honorary Ambassador

pátek 21. září 2012 8:37 Autor: Administrator

0921 daniel stavarekPRAHA - Pomáhat svou činností propagaci a vyhledávání vhodných kandidátů pro prestižní stipendijní Fulbrightovův program. To je od 18. září úkol mj. pro doc. Ing. Daniela Stavárka, Ph.D., proděkana pro zahraniční styky OPF, který byl jmenován na velvyslanectví USA v Praze do pozice Fulbright Honorary Ambassador.

Česká pobočka Fulbrightovy komise ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy za tímto účelem vybrala několik absolventů Fulbrightova programu, kteří působí na českých univerzitách. Poslání Komise J. Williama Fulbrighta, která spravuje česko-americký program vládních stipendií a poskytuje informační a poradenské služby pro zájemce o studium v USA, je podpora vzájemného porozumění mezi občany České republiky a USA prostřednictvím vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn.

Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.