Závěrečné testy prokázaly, že projekt Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2012 našel své adresáty

sobota 19. října 2013 20:15 Autor: Martin Kůs

2013 10 TESTOPAVA - Celkem 53 studentů prvního, druhého a třetího ročníku prezenčního studia oboru Sociální patologie a prevence Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspělo v závěrečném testu projektu Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2012. K závěrečnému testování usedlo sedm desítek absolventů pěti pracovních setkání s PhDr. Oľgou Okálovou, PhD., tajemnicí Katedry verejnej správy a práva Ústavu sociálnych vied Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberoku, která workshopy vedla. Požadované hranice sedmdesátiprocentní úspěšnosti nakonec dosáhlo téměř 80 % z nich, přesně 79,1 %, tedy zmíněných 53 studentů. Je tak jasné, že závěrečné testování nebylo vůbec jednoduché, tvořilo je 25 otázek, které obsahovaly tři možnosti odpovědí, z nichž jen jediná mohla být správná.

Projekt v rámci dotačního programu "Podpora vědy a výzkumu v Moravskoslezském kraji 2012", dotačního titulu 1, vyhlásil Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Žadateli za Ústav pedagogických a psychologických věd se stali PaedDr. Miroslav Pilát, Ph.D., a Mgr. Darina Caloňová. Součástí projektového řešení byla zejména přednášková činnost, vědecká spolupráce a přenos zkušeností prostřednictvím zahraničních odborníků na Slezské univerzitě v Opavě. Z toho vyplývá, že hlavním cílem projektu realizovaném na Slezské univerzitě bylo zapojení zahraničních odborníků do vědeckých projektů a přednášek konaných na půdě Slezské univerzity, potažmo v Moravskoslezském kraji.

Projektu se v době jeho realizace věnovaly dva texty Ivana Augustina:

Článek z října 2012
Článek z listopadu 2012