Zahraniční experti referovali o perspektivě logistiky a logistického vzdělávání v Evropě na karvinské fakultě

úterý 12. listopadu 2013 8:42

Inovace studijních programů na Slezské univerzitě v OpavěV říjnu navštívili v rámci evropského projektu Inovace studijních programů na Slezské univerzitě v Opavě, Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné (CZ.1.07/2.2.00/28.0017), tuto univerzitní součást dva významní zahraniční experti v oboru logistika.

Byli jimi prof. dr hab. Jacek Szołtysek, vedoucí Katedry logistiky Ekonomické univerzity v Katovicích, a doc. Ing. Jaroslav Král, CSc., z Fakulty řízení a informatiky Žilinské univerzity. Oba zahraniční experti se, kromě svých odborných přednášek zaměřených na aktuální problematiku logistiky města nebo tradičního řízení zásob v současných tržních podmínkách, shodli na stále rostoucím významu logistiky na teritoriu středoevropských zemí.

S pedagogy i studenty fakulty byla diskutována zejména situace Polska, Slovenska a České republiky na logistické mapě Evropy zejména v souvislosti s osou Balt – Jadran, která je označována za páteř evropského dopravního spojení, v níž se počítá s provozováním intermodální dopravy.

AUTOŘI: Marta Wilczková, gestor tematického celku; Xenie Lukoszová, koordinátor klíčových aktivit