Přímo do lavic zasedli jako první matematici, aby si procvičili základy středoškolských znalostí

pondělí 10. září 2012 13:36

„Celou látku jsem rozdělila do třiceti dvou samostatných tematických celků, jimiž se postupně krok za krokem probereme. Každý z účastníků kurzu bude moci prakticky v kterékoliv chvíli požádat o dovysvětlení jednotlivých problémů. Jedinou potřebou bude dostatek papíru, abychom mohli počítat tak dlouho, dokud si postup jejich řešení všichni neosvojí. Míru potřeby jejich procvičování na dalších příkladech doma si už poté každý uváží individuálně,“ uvedla dr. Hozová, známá vynikajícími metodickými schopnostmi i uměním a trpělivostí vyložit daný problém tak, aby byl pro toho, kdo mu má plně porozumět, podán s maximální přístupností. „Kolegyni dr. Hozovou v tomto směru dlouhé roky obdivujeme, má naši plnou důvěru a absolutorium,“ konstatoval ještě před zahájením kurzu ředitel Matematického ústavu prof. RNDr. Jaroslav Smítal, DrSc.

„Přípravku organizujeme každoročně, neboť zkušenosti ukazují na podstatnou rozdílnost úrovně středoškolských znalostí matematiky, s nimiž na Slezskou univerzitu studenti oborů vyučovaných na Matematickém ústavu přicházejí. Jakmile však začne vysokoškolská výuka, nemohou se už přednášející ke středoškolským základům příliš vracet a ze strany posluchačů předpokládají jejich znalost,“ vysvětluje dr. Hozová smysl čtyřdenní přípravky.

Zájemci o studium na Matematickém ústavu Slezské univerzity neabsolvují žádné přijímací zkoušky, což ovšem neznamená, že by tím byly automaticky snižovány nároky na uchazeče. „Je tomu právě naopak. Jsme zcela otevření, ale každý z přijatých bude muset odpovídající znalosti prokázat,“ řekla Ing. Jana Šindlerová ze studijního oddělení této univerzitní součásti. „V příštím týdnu u nás proběhne 2. kolo přijímacího řízení a na jeho konec byl stanen dodatečný termín pro ty, kdo před prázdninami zvlášť v letošní situaci nestihli úspěšně složit maturitu,“ dodala Ing. Šindlerová.