Historici provedli začínající studenty Opavou

čtvrtek 27. září 2012 12:28 Autor: Martin Kůs

„Poznávací procházky připravuje Opavská pobočka Sdružení historiků ČR - Historický klub 1872, která sdružuje studenty, pedagogy a další zájemce o historii na Slezské univerzitě,“ řekl k akci Martin Sosna před tím, než studenty uvítal v univerzitní knihovně a pokračoval: „Začínající studenty historie seznámíme s tím, kde lze čerpat podklady ke studiu, tedy je zavedeme do knihoven, archivů a pracovišť ve městě věnujících se historii, ukážeme jim opavské pamětihodnosti, seznámíme je s jejich historií a projdeme se městem, které tak alespoň částečně poznají.“ Po krátkém základním proudu informací a prohlídce univerzitních knihoven se pak všichni vydali na cestu do ulic města, která vedla Masarykovou třídou na Dolní a Horní náměstí, poté okolo Matičního domu do Dvořákových sadů a kolem Obecního domu na Ptačí vrch, kam dorazili již prakticky za tmy.

Jak jsme zjistili, nejednalo se ale jen o studenty historie. Zájem poznat město měli také například studenti informačních technologií nebo zahraniční studenti z Polska, Německa a Maďarska, kteří zde začínají studovat v rámci výměnných studijních programů a přišli v doprovodu koordinátora Erasmu Slezské univerzity Mgr. Rostislava Němce, Ph.D., Ten nakonec ani nemusel překládat, oba průvodci poskytli svým posluchačům zasvěcený komentář nejen v češtině, ale i v angličtině.

Několik fotografií z vycházky nejdete zde.