Nové studenty v Karviné přivítají tradiční Prvákoviny

úterý 25. srpna 2015 8:31 Autor: Martin Kůs

2015 08 Prvakoviny 2

KARVINÁ – Již tradičně přivítají nově nastupující studenty Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, ale vlastně celé Slezské univerzity v Opavě, Prvákoviny – seznamovací adaptační setkání připravované studentskou organizací AIESEC Karviná.

AIESEC logo„Tohtoročné Prvákoviny sa uskutočnia počas víkendu 18. – 20. septembra (září) 2015 priamo v Karviné na Obchodně podnikatelské fakulte a študenti budú ubytovaní na študentských kolejích Na Vyhlídce,“ uvádí základní informaci Vendula Kyselá, předsedkyně Aiesec Karviná.

Jak bylo řečeno, Prvákoviny jsou určeny nově nastupujícím studentům, kteří od akademického semestru 2015/2016 usednou do poslucháren součástí Slezské univerzity v Opavě.
„Nástup do prvého ročníka nie je jednoduchý pre nikoho. Vysokoškolský systém sa odlišuje od toho na strednej škole, a preto ako každý rok chceme budúcim prvákom pomôcť ešte pred začatím školy pomocou adaptačného a zoznamovacieho víkendu zoznámiť sa s novou školou, budúcimi študijnými povinnosťami aj mestom, kde prežijú niekoľko ďalších rokov,“ říká prezidentka AIESEC Karviná a pokračuje: „Okrem toho, že sa tu dozvedia všetko o systéme STAG, chodu školy, kde zohnať materiály, čo ich čaká a neminie počas prvých dňoch na vysokej, je tento víkend aj o zábave, o spoznaní budúcich spolužiakov a tiež prvej vysokoškolskej párty.“

Pozvánka na Prvákoviny 2015

K tomu bude směřovat i program celého víkendu: „Studenti sa môžu tešiť na nabitý program plný informácií a zábavy. Počas prvého dňa po ubytovaní a uvítaní na Slezskej univerzite, sme si pre účastníkov pripravili spoznávacie hry a večernú grilovačku na Lodičkách (rekreační areál v Karviné, pozn. aut.). Na ďalší deň ich oboznámime so školským systémom a majú možnosť sa zúčastniť  workshopov, ktoré využijú počas školských dní na univerzite,“ namátkou vybírá z programu Prvákovin Vendula Kyselá, která rovněž nezapoměla na kontaktní informace:
“Pre viac informácii nás môžete sledovať na webu AIESEC Karviná, na FB skupine AIESEC Karviná, alebo sa rovno pridajte ku nám na udalosti Prvákoviny OPF Karviná 2015, konstatuje závěrem prezidentka AIESEC Karviná.