Archeologický klub studentů Slezské univerzity se představil na krnovském Bambifestu

středa 25. května 2016 13:10

2016 05 archeologove krnov 2

Autor: Mgr. Petr Rataj, AKSSU o. s.

KRNOV - V sobotu 21. května 2016 se v prostoru hlavního krnovského náměstí konala akce nazvaná Bambifest zaměřená na děti a mladé lidi. Nechyběly zde ukázky bojových sportů, malování na obličej, stánek s domácími mazlíčky a v neposlední řadě stánek Archeologického klubu studentů Slezské univerzity.

Samotná prezentace byla tvořena čtyřmi částmi: ukázka historických pokrmů, výroba kostěných a kamenných nástrojů, dětský koutek malého archeologa, powerpointová prezentace o Archeologickém klubu, Ústavu archeologie a také o Slezské univerzitě v Opavě. Návštěvníci se mohli aktivně do celého programu zapojit, což obzvláště u nejmenších návštěvníků vzbuzovalo velké nadšení pro danou věc.

2016 05 archeologove krnov 3