Studenti AVT získali v soutěži 48 Hours Film Projekt Brno Cenu poroty

pondělí 3. července 2017 6:06 Autor: Administrator

48-6

BRNO, OPAVA - Natočit film za 48 hodin se pokusili studenti oddělení Audiovizuální tvorby. Výsledek se jmenuje Kaňka a líbil se i festivalové jury.

„Vylosovali sme si Silent film OR Sci-fi. Ale ešte pred vylosovaním sa vytvoril univerzálny scenár, ktorý sme boli schopný zaradiť do snáď každého žánru. Žáner Silent film bol pre nás určitou záchranou. Pretože tam sme si mohli vymýšľať čokoľvek. Celé dielo sme sa snažili smerovať k tomu, aby bolo bez dialógov a synchronizovaného zvuku. Film je vystavaný na troch charakteroch. Otec, jeho dcéra a mysteriózna bytosť. Otec s dcérou vedú kľudný život niekde na vidieku, no ich vzťah je naštiepený. Mysteriózna bytosť zrodená zo zeme im prichádza predať zmierenie, lásku, nádej a porozumenie,“ upřesňuje Kristián Šmulík, který se ve štábu ujal role spoluscenáristy a režiséra.

48-1Mimochodem, štáb čítal 13 členů, výzvu natočit film v exrémním čase podstoupili kromě Kristiána Šmulíka ještě: Ondřej Janča, Martina Kostelanská, Dominik Vladař, Radim Kaller, Dominika Pavelková, Petr Juračka, Pavla Francová, Jan Bubík, Jiří Grossmann, Nikola Barabášová, Petr Janoš a Eva Solanská. „Najhoršie na celom projekte bol samozrejme ten časový tlak, nespavosť a vyčerpanosť. Čiže problémy čisto fyzického charakteru,“ konstatuje Kritián Šmulík.

„Na projekte ma príjemne prekvapilo veľa vecí. Produkcia zariadila nemožné za nereálny čas, štáb bol aj pod tak obrovským tlakom stále dobre naladený a podával extrémne výkony. V procese sa toho pokazilo nemálo, no situáciu sme v rámci možností vždy zvládli, dodává.“ Přesto všechno se film nepodařilo odevzdat včas, tým přesáhl povolených 48 hodin o 17 minut. „Špeciálna cena poroty, ktorú sme získali, tak bola pre nás všetkých príjemným prekvapením a utešením. A samozrejme nám velkú radosť robia ohlasy na film, ktoré sú poväčšine pozitívne,“ uzavírá Kristián Šmulík.

48-3

48-4