Studentka Univerzity třetího věku, jejíž obrazy vlastní i v USA, chystá výstavu

středa 9. března 2016 5:00 Autor: Zuzana Urbánková

Foto: Mirka ChudíkováHORNÍ BENEŠOV, OPAVA - Mirka Chudíková z Horního Benešova je známá výtvarnice, jejíž obrazy má ve své sbírce i bratr současného ministra zahraničí Spojených států Johna Kerryho Cameron Kerry. Ten v roce 2013 navštívil se svou chotí město Horní Benešov a odvezl si odtud na památku několik obrazů - byly to malby na hedvábí, jejichž autorkou je právě Mirka Chudíková.

Mirka Chudíková navštěvuje již třetím rokem kurz Digitální fotokomora pod vedením Vladimíra Meletzkého z Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě a patří mezi neúspěšnější posluchačky tohoto kurzu.Ostatně její snímky dokazující kreativní myšlení a neotřelý pohled na svět kolem jsme mohli vidět na výstavě, kterou v loňském roce posluchači Digitální fotokomory připravili v prostoru Obchodního centra Breda&Weinstein při příležitosti ukončení svého výukového roku. Znalosti, které si v tomto kurzu postupně osvojila, využívá při své tvorbě výtvarných děl s využitím počítačové grafiky.

Vernisáž výstavy jejich děl se koná v pátek 11. března 2016 v 17.00 hodin v Informačním centru v Horním Benešově.

2016 03 chudikova pozvankova