Aktuální nabídka cyklického vzdělávání pro seniory z Krnovska na letní semestr

pondělí 21. ledna 2013 9:28

2013-01-21 UTV krnovSlezská univerzita v Opavě přichází před zahájením letního semestru akademického roku 2012-2013 s aktuální nabídkou cyklického vzdělávání zvláště pro ty ze seniorů z Krnovska, kdo mají zájem získat nejnovější poznatky z psychologie a z práva.

Ve Vzdělávacím centru v Krnově totiž v období od 19. února do 7. května proběhne tucet přednášek na aktuální témata z obou uvedených disciplín, při nichž se posluchači setkají s odbornými pracovníky dvou součástí Slezské univerzity, a to Fakulty veřejných politik v Opavě a Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Organizátoři cyklu tak nyní dávají novou příležitost seniorům k doplnění těch posluchačů, kteří se již dříve rozhodli předplatit si celoroční program Univerzity třetího věku a v zimním semestru absolvovali přednášky z filozofie.

„Při zachování úterních termínů se připravené přednášky budou konat v jednotném čase od 15.45 do 17.15 hodin,“ říká pracovnice oddělení pro studijní a sociální záležitosti rektorátu Slezské univerzity v Opavě Jolana Lisztwanová a dodává, že přihlásit se není nijak složité. „Přímo v místě konání přednášek, tedy ve Vzdělávacím centru v Krnově, bude 6. a 13. února od 9 do 11 hodin k dispozici kolega Vratislav Hruzík, který je připraven se zájemci veškerou administrativu vyřídit,“ připomíná J. Lisztwanová a kromě toho připouští rovněž možnost přihlášky elektronické, k níž lze vše potřebné najít na http://www.slu.cz/slu/cz/czv. „Konečně těm, kdo by snad rozhodnutí nechali až na dnes populární termín last minute, nabízíme šanci zapsat se a účastnický poplatek ve výši 600 Kč uhradit ještě bezprostředně před zahájením první přednášky, tj. 19. února,“ doplňuje.

Posluchači hned na začátku cyklu obdrží sylaby, v nichž jsou obsaženy základní teze všech 12 přednášek, které se budou konat jako obvykle v kongresovém sále Vzdělávacího centra v areálu Za Drahou. Pokud jde o obsah vzdělávání , nebudou v jeho první části chybět témata sledující efektivnost učení v seniorském věku nebo osvětlující zásady rovnosti přístupu ke vzdělání v postmoderní době. Představí i moderní pohledy na výchovu dětí. Druhá polovina cyklu se soustředí na prezentaci aktuálních otázek jak ústavního, tak správního, rodinného, občanského a dědického práva. „Celý cyklus je koncipován tak, aby se teoretické poznatky střídaly s praktickými návody na jednání seniorů v jim blízkých životních situacích,“ ujišťuje J. Lisztwanová a nové posluchače do komunity těch, kdo zůstávají Univerzitě třetího věku v Krnově věrni dlouhodobě, upřímně zve. „Vždyť celoživotní vzdělávání pořádané Slezskou univerzitou tu má už téměř patnáctiletou tradici a setkává se s příznivým ohlasem,“ uzavírá.