Máte základy programování a zjistili jste, že vás to baví? A chcete něco vědět o programování robotických systémů? Pak určitě čtěte dál, protože právě vám je určena soutěž Robocup, s níž přichází Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) Slezské univerzity v Opavě. Na 23. května k ní zve jak středoškoláky, tak posluchače bakalářského studia.
Za spolupráce s Výzkumným ústavem centra excelence IT4 Innovation na FPF a za podpory společnosti ICZ a CISCO Networking Academy se bude v obou kategoriích v rámci evropského projektu Interdisciplinární vzdělávání v ICT s jazykovou kompetencí soutěžit o zajímavé ceny. Ještě dříve, než budou rozdány, posoudí výkony účastníků porotci Miroslav Langer, Libor Olajec a Michal Perdek z Ústavu informatiky, jejichž kolegové Luděk Cienciala, Hana Černínová a Lucie Ciencialová budou na průběh klání dohlížet z postů ředitele soutěže, administrativní pracovnice a webmastera resp. grafika.
Na jaké disciplíny se můžete připravit? Středoškoláci dostanou za úkol algoritmizaci úloh, změří své schopnosti v základech C++ pro programování robotů a též v oblasti implementace úloh v robotických systémech. Na posluchače bakalářského studia čekají disciplíny Základy C++ pro programování robotů a implementace úloh v robotických systémech. Po dopoledním zasvěcení do uvedených témat se v odpoledních hodinách rozběhne vlastní soutěž, k níž se všem řešitelům povoluje využívání robotické kuchařky. A odměna? Trička soutěže a ceny pro tři nejlepší v obou kategoriích, které organizátoři akce předají v čase kolem 17.15 hodin.
Vedle nové zkušenosti poskytne soutěž středoškolákům poznat vybavení Ústavu informatiky a některé jeho odborné pracovníky. Posluchačům bakalářského studia potom nadstandardní obohacení běžné výuky a neobvyklé setkání se spolužáky stejných zájmů.
Soutěž Robocup patří k těm nabídkám, jaké se zkrátka nedají odmítnout. Využijte ji tedy i vy k absolvování přitažlivého programu, v jehož závěru můžete nejen sami sebe, ale dokonce také ty ostatní přesvědčit, že programování robotických systémů vám nečiní nepřekonatelné potíže. A takové zjištění není na prahu úvah o dalším studiu a budoucím uplatnění v praxi rozhodně k zahození. Co říkáte?