Seminář Akademické poradny upozorní, že sázka na zadlužování jako na novou životní strategii má rizika

Po únorovém setkání s psycholožkou PhDr. Hanou Kušnírovou věnovaném partnerským vztahům přichází opavská část programu Akademické poradny Slezské univerzity s nabídkou semináře vysoce aktuálního obsahu. V posluchárně C20 budovy Fakulty veřejných politik na Bezručově nám. 14 se totiž bude 6. března od 16 hodin mluvit o zadlužování.

„Cílem semináře je vysvětlit sociologická východiska současné postindustriální společnosti v kontextu spotřební kultury,“ uvádí se v anotaci akce, kterou připravil Ing. Radek Konečný, manažer ústavu vzdělávání a podpory v sociálních službách ReHa, o.p.s. Posluchače chce zasvětit do systému motivací a zadlužování ve formách různých typů půjček a upozornit je na nebezpečí následné neschopnosti tyto půjčky splácet. „Tak mohou u jejich aktérů, kteří se dostávají pod trvalý psychický tlak, vznikat patologické jevy, jejichž krajní podobou je úplné deklasování a vyloučení až na samotný okraj společnosti,“ potvrzuje Ing. Konečný.

S podobným tématem přichází Akademická poradna Slezské univerzity poprvé a předpokládá, že tomu tak nebude naposledy. „Sociální odpovědnost mladých lidí se v naší době nebývale zvyšuje. Odpovídá to volnosti myšlení, které by ale neměly dominovat pocity, že jakékoliv chování zůstává bez důsledků. Chceme tedy naše studenty vybavit pro život i v tomto směru a očekáváme, že se takové úsilí setká z jejich strany s příznivou odezvou,“ konstatoval vedoucí Akademické poradny Mgr. Petr Rypl s tím, že další aktivity celouniverzitního poradenského pracoviště na sebe nenechají dlouho čekat.

Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015