FameLab: Zapojte se do mezinárodní soutěže pro mladé vědce

čtvrtek 6. února 2014 14:34 Autor: Silvie Březinská

2014-0206 fameMezinárodní soutěž FameLab pro mladé vědce vyhlašuje v České republice již čtvrtý ročník. Přihlásit se mohou studenti, vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší jednadvaceti let, pracující nebo studující v České republice v oblasti matematiky, medicíny, technických oborů a přírodních věd. Soutěžit mohou i čeští občané působící v zahraničí, podmínkou je prezentace své práce v češtině. Na tu má každý soutěžící pouhé tři minuty.

Jeho výklad musí být srozumitelný laické veřejnosti a pokud možno zábavný. O osudu soutěžících rozhodují i diváci. Porota během tří soutěžních kol vybere vítěze, který bude Českou republiku reprezentovat v mezinárodním klání soutěže v anglickém Cheltenhamu. Zájemci musí poslat elektronickou přihlášku nejpozději do 1. března 2014.

V případě dotazů pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na telefonní číslo 605 882 555.