Zorientujte se v pracovních příležitostech na veletrhu JobFair MSV 2013

čtvrtek 3. října 2013 7:39 Autor: Silvie Březinská

2013-10-03 jobfairs veletrhPracovních příležitostí v oboru strojírenství a elektrotechnika je dostatek. Jsou toho důkazem společnosti hledající zajímavé kandidáty na pracovní pozice. Jejich nabídku zjistíte na veletrhu probíhajícím souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně. Tento rok se bude konat 10. října. Vystavovatele a jejich nabídky na práci najdete v pavilonu A brněnského Výstaviště. Veletrh se uskuteční již potřetí a každý rok zaznamenává větší a větší rozvoj. Prvního ročníku se uskutečnilo 13 firem, druhého 18, letos to vypadá na dvacítku. „O zaměstnance v oblasti strojírenství je stále zájem. Jsme rádi, že se nám daří přitáhnout každý rok tolik zajímavých společností, které chtějí prezentovat své nabídky práce,“ říká manažerka veletrhu JobFair MSV Ing. Zuzana Bayerová.

Letos je hlavním partnerem veletrhu Česká zbrojovka a.s., která bude prezentovat nabídky práce a celou společnost. Záštitu veletrhu poskytl primátor města Brna Roman Onderka. Odborným partnerem veletrhu je portál TZB-INFO, studentský časopis Studenta, UNIjobs, Jízdomat a další. I letos bude součástí veletrhu doprovodný program. Z něj se účastníci veletrhu dozvědí, jak se mohou nechat zaměstnat, případně získají informace o základech pro žádání o práci – jak napsat CV, jak se chovat při pohovoru, jaké je to začít svůj vlastní business a další. „Loni se nám tah s doprovodným programem povedl. Všechny přednášky byly naplněny k prasknutí, doufáme, že se nám to podaří i letos,“ přeje si Ing. Bayerová.

A proč byste měli veletrh navštívit? „Každý kdo hledá práci má šanci rozšířit si obzory. Zjistí, jaké firmy a v jakých oborech hledají nové zaměstnance, navíc si může přinést své CV, které předáme personalistům jednotlivých vystavovatelů. Myslím si, že je to skvělá příležitost pro absolventy, studenty, nebo lidi v produktivním věku, kteří hledají nové výzvy, nebo chtějí změnu,“ dodává Ing. Bayerová. Mezi vystavovateli budou moci návštěvníci najít společnosti ABB, AERO Vodochody, Grafton, Bomar, Hofmann Personal, Hanácké železárny a pérovny, Junker, Unex, Hays, Poclain Hydraulics, Semperflex, Allianz, Bircher, CCI a další.