Kurz připraví k přijímačkám a pomůže zvládnout základy italštiny

středa 2. ledna 2013 9:06 Autor: Martin Kůs

2013-0112 italstinaOPAVA – Máte zájem o studium italštiny? Pro všechny zájemce o studium o tento románský jazyk na Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, ale přirozeně nejen pro ně, připravuje od února Moravskoslezská pobočka Společnosti přátel Itálie výukový kurz.

„Kurz, který bude zahájen v týdnu od 4. února, je primárně zamýšlen jako příprava k přijímacím zkouškám na obor Italština, který se každoročně otvírá na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity a od akademického roku 2013/2014 se bude poprvé vyučovat i v kombinované formě,“ říká o hlavním zaměření kurzu Mgr. Táňa Alešová, Ph.D, p ředsedkyně Moravskoslezské pobočky Společnosti přátel Itálie a pedagožka oddělení italistiky a latiny Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) Slezské univerzity, kde vyučuje italský jazyk a literaturu. Dodává ale, že určitě zaujme také ty, kteří chtějí během několika měsíců zvládnout základní slovní zásobu a gramatiku.

Výuka probíhá tradičním způsobem podle české učebnice (Bahníková, Benešová, Ehrenbergerová: Italština, LEDA) a kurzy jsou vedeny vysokoškolsky vzdělanými lektorkami s praxí, které absolvovaly, nebo dokonce vyučují italštinu právě na Slezské univerzitě. Kurz obsahuje 18 dvouhodinových lekcí a výuková místa jsou dvě: v Opavě je to veřejná kancelář v budově Nákladní 2 833/45a a v Ostravě ZŠ Porubská 831, Ostrava-Poruba. Cena kurzu je 3 400 korun a zahrnuje práci lektora a pronájem učebny (lze hradit předem na účet, nebo hotově v den zahájení, podrobnosti jsou uvedeny na stránkách Moravskoslezské pobočky Společnosti přátel Itálie www. prateleitalie-msk.cz, kde najdete i přihlášku a další informace).

Oddělení italistiky a latiny FPF nabízí studium italštiny buď jako dvouoborové ve spojení s dalším jazykem, nebo od probíhajícího akademického roku i jako jednooborové. Posluchačům poskytuje opravdu dobré zázemí a příhodné studijní podmínky. Po odborné stránce je obor zajištěn kvalifikovaným pedagogickým personálem, jedním z vyučujících je také rodilý Ital.

Posluchači mají možnost absolvovat část studia v rámci programu Erasmus na některé z univerzit v Itálii (např. v Římě), pro opravdu dobré studenty existuje také možnost získat několikaměsíční stipendium italské vlády. Studium vhodně doplňuje knihovna italistiky, v jejímž fondu je v současnosti více než dva tisíce svazků učebnic a slovníků, cestopisných, zeměpisných a historických publikací, jakož i poezie a prózy italských autorů.

Více informací o oboru Italština a přijímacích zkouškách naleznete na stránkách fakulty www.fpf.slu.cz, na webových stránkách Ústavu cizích jazyků FPF http://www2.fpf.slu.cz/ustavy/ustav-cizich-jazyku/studium a oddělení italistiky a latiny http://www.slu.cz/fpf/cz/ustav-cizich-jazyku/web-italistika/oddeleni-italistiky-a-latiny.