Workshop: Vlastní video pro výuku a prezentaci vědeckých výsledků

úterý 22. ledna 2013 12:18 Autor: Martin Kůs

2013 01 videoseminar

OPAVA – Jak natočit a zpracovat video, jak snadno a rychle prezentovat nejenom výsledky své vědecké a pedagogické práce pomocí videa. To je jeden ze základních cílů dvoudenního workshopu,  který začal 23. ledna. Vede ho uznávaný režisér, dokumentarista České televize a pedagog Slezské univerzity v Opavě Ing. Petr Jančárek.
„Workshop chce otevřít cestu k přípravě a realizaci vlastního videa, upozornit na chyby, kterých se začínající tvůrci obvykle dopouštějí, označit nejdůležitější fáze při tvorbě vlastního audiovizuálního díla. Důležitá bude také zpětná vazba účastníků semináře, každý z nich by měl přinést konkrétní námět pro realizaci výukového videa,“ vysvětlil Petr Jančárek.
Workshop, jenž na Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty probíhá v rámci projektu Intenzifikace internacionálních, mezioborových a intersektoriálních přístupů při studiu (reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0271, operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost; 2.2. Vysokoškolské vzdělávání),  je určen jak týmu pracovníků oddělení pro vnější vztahy rektorátu Slezské univerzity, tak všem pedagogům, kteří při své práci chtějí užívat či již využívají video.