Daniel Stavárek z Obchodně podnikatelské fakulty byl jmenován profesorem

2013 06 StavarekPRAHA, KARVINÁ – Prezident republiky Miloš Zeman předal 11. června ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekret šedesáti pěti novým profesorkám a profesorům. Mezi nimi byl také stávající proděkan pro zahraniční styky Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D.

K udělení titulu jej jako pedagogického odborníka v oboru Ekonomika a management navrhla Vědecká rada Mendelovy univerzity v Brně. Rozhovor s novým profesorem Danielem Stavárkem přineseme v příštím týdnu.

Také Slezská univerzita v Opavě navrhla svého kandidáta k udělení titulu profesora. Na návrh Vědecké rady Slezské univerzity v Opavě z 9. října 2012 byl prezidentem M. Zemanem jmenován profesorem doc. PhDr. RSDr. František Hanzlík, CSc., působící na Univerzitě obrany v Brně v oboru historie se zaměřením na české a československé dějiny.

O profesuru se může ucházet člověk, který má docentský titul a prokáže odpovídající kvalifikaci. Po posouzení těchto požadavků jej pětičlenná odborná komise dále navrhuje vědecké radě univerzity. V uměleckých oborech může požadavek vysokoškolského vzdělání vědecká rada uchazeči prominout.