Pěvecký sbor vystoupí na Slezské muzejní noci 2015

Blok v 18:30 hodin
1. Georg Friedrich Händel Canticorum Iubilo
2. Tomás Luis de Victoria (1548-1611) Jesu dulcis memoria
3. Ze Šamotulského kancionálu (1561) Jen to samo (Anna Janíková, Lucie Deutsch, Kateřina Hrbačová, Matin Blaschke, Hynek Baran, Jiří Sedláček)
4. Anton Bruckner (1824-1896) Locus iste
5. Zdeněk Lukáš Sanctus
6. Eugen Suchoň Aká si mi krásna
7. slovenská lidová /arr. Miroslav Hroněk Prší, prší
8. moravská lidová/ úpr. Josef Schreiber Ó lásko, lásko
9. Karl Jenkins Adiemus (afr. buben Kateřina Hrbáčová)
10. U2/ arr. Bob Chilcott MLK (Martin Luther King) - sólo Martin Blaschke
11. spirituál Somebody´s knocking ( sólo Jana Rittmannová)
12. Guiseppe De Marzi Signore delle cime
13. Solomon Linda/George David Weiss The Lion sleeps tonight (afr. buben Kateřina Hrbáčová)

Blok ve 21:30 hodin
1. Jaroslav Ježek (1906-1942) David a Goliáš
2. Johann Sebastian Bach (1685-1750) Jesu, meine Freude
3. Georg Friedrich Händel Lascia ch´io pianga
4. Jaakko Mäntyjärvi (1963) Ave Maria
5. Antonín Tučapský (1928-2014) Pater meus (Postní moteta)
6. Česká lidová /upr. Jaroslav Krček Jede sedlák
7. Leoš Janáček (1854-1928) Ty ukvalsky kosteličku!
8. tradicionál / úprava James E. Moore, Jr. An Irish blessing (sólo Martin Blaschke)
9. spirituál It´s me (sólo Lucie Deutsch)
10. jihoafrický tradicionál Shosholoza (afr. buben Kateřina Hrbačová)
11. spirituál I´m gonna sing

OPAVA - Vystoupením v historické budově Slezského zemského muzea ukončí Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity své koncertní aktivity v akademickém roce 2014/2015. Zároveň se bude jednat o poslední koncert pod vedením sbormistryně Mgr. Vladimíry Vašinkové před jejím nástupem na mateřskou dovolenou.

Sbor se v pátek 19. června zúčastní akce Slezská muzejní noc 2015, kde vystoupí ve dvou blocích. Poprvé zazpívá v půl sedmé večer po slavnostním zahájení a pak ještě v půl desáté. „V obou případech bude recitál trvat přibližně půl hodiny,“ uvádí ke koncertu za univerzitní pěvecké těleso Lucie Deutsch.

Foto: Martin Kůs„Oba vstupy budou koncipované tak, aby posluchačům nabídly průřez repertoárem sboru, ale žádná ze skladeb se neopakovala a nabídnou vyvážený poměr skladeb duchovních, lidových, klasických a populárních,“ zdůrazňuje členka sboru. V úvodním bloku si tak posluchači vyslechnout například Händelovu Canticorum Iubilo, náročnou skladbu Locus iste Antona Brucknera či píseň MLK z tvorby populární skupiny U2 v úpravě Boba Chilcotta. Chybět nebudou ani české či slovenské lidovky. Druhý blok zahájí Jaroslav Ježek a jeho David a Goliáš a vedle řady českých skladeb sbor své posluchače pozve také na studený sever nebo horký jih Afriky.

Sbor či jeho členové nevystupují na Noci muzeí poprvé, nyní však zavítají přímo do Slezského zemského muzea, které je mimochodem nejstarší institucí tohoto typu ve střední Evropě. V roce 2012 sbor vystoupil v Muzeu Sigmunda Freuda v Příboře, kde si tehdy připomínali jeho stoleté výročí, v roce 2013 vystoupil kvartet složený z členů Komorního pěveckého sboru SU v Opavě u sv. Václava a v Obecním domě a v roce 2014 vystoupilo v Obecním domě v Opavě celé sborové těleso.

Více informací o Slezské muzejní noci 2015 se můžete dozvědět na webu Slezského zemského muzea a její program pak naleznete na tomto letáku.