Muzeum v Olomouci představí ve Švédsku českou fotografii, zastoupení ITF nebude chybět

středa 1. července 2015 14:00 Autor: Martin Kůs

Foto: Jindřich Štreit

OLOMOUC, OPAVA - Soubor více než dvou set fotografií nejvýznamnějších českých autorů představí Muzeum umění Olomouc od 2. července do 6. září ve švédské Landskroně.

Pozvánka na výstavuVůbec první rozsáhlá přehlídka české fotografie ve Skandinávii zahrnuje jak klasiky jako Drtikol, Funke, Rössler a Sudek, tak i současné autory. Výstava vznikla ve spolupráci s historikem fotografie Vladimírem Birgusem. Muzeum v Landskroně vydává k výstavě obsáhlou anglicko-švédskou publikaci o 274 stranách.
Kolekci fotografické avantgardy pro výstavu připravil prof. Vladimír Birgus z Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, který také sestavil soubor z děl současné generace. Birgus je také kurátorem dílčí samostatné expozice Dity Pepe.

Tisková zpráva k výstavě je zde.

Foto: Dita Pepe