Mezinárodní festival Landskrona Foto je v plném proudu, ITF zde hraje důležitou roli

sobota 18. července 2015 6:10 Autor: Martin Kůs

Foto: Archiv ITF

OPAVA, ŠVÉDSKO - Výstava nazvaná View Czech Republic ve švédské Landskroně je v plném proudu. Soubor více než dvou set fotografií nejvýznamnějších českých autorů si mohou návštěvníci prohlédnout až do letošního 6. září.

Foto: Archiv ITFZásluhu na konání tohoto výjimečného fotografického svátku má Institut tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, který je spolu s Museem Landskrona a Muzeem umění Olomouc pořadatelem výstavy.

Další podíl ITF spočívá ve skutečnosti, že dvě ze tří samostatných autorských výstav představily pedagogy ITF Ditu Pepe a Jindřicha Štreita.  „Na repríze výstavy Vnitřní okruh v současné české fotografii byla rovněž díla docentů Pavla Máry a Václava Podestáta a studentů Daniela Poláčka, Anny Gutové a Gabriela Fragnera,“ uvedl vedoucí ITF Vladimír Birgus, který bude mít na mezinárodním festivalu Landskrona Foto v sobotu 22. srpna 2015 přednášku.

TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby

Foto: Archiv ITF