Jak vznikaly Plné ruce revoluce uvidíte ve Slezském divadle

pondělí 11. ledna 2016 10:19 Autor: Martin Kůs

OPAVA – Ojedinělý dokument Plné ruce revoluce, jehož hlavním autorem je absolvent oboru Multimediální techniky Jindřich Mižďoch a o režijní supervizi a pedagogické vedení se postaral pedagog FPF Petr Jančárek, se z Knihovny Václava Havla v Praze stěhuje do Opavy. Konkrétně do Slezského divadla, kde se projekce filmu uskuteční 14. ledna od 17 hodin.

Příběh filmu je jednoduchý: opavský student přišel s nápadem natočit dokument o dvojici mladých divadelníků, kteří připravují divadelní hru o Sametové revoluci. Pak Jindřicha Mižďocha a jeho spolužáky, kteří se na všem podíleli v různých rolích, čekal rok práce, dojíždění do Prahy, hodiny sezení ve střižně a vůbec vše, co vznik filmu provází… Hotovo muselo být tak, aby film Plné ruce revoluce bylo možno pustit u příležitosti 25.výroči listopadových událostí roku 1989. Podařilo se.

Na premiéru dokumentu Plné ruce revoluce vás zavede náš článek, kde najdete i video z této události.