• Lack of access rights - File '/images/fotky/2012/1002_vymetal.jpg'

Projekt Inovace studijních programů úspěšně běží na Obchodně podnikatelské fakultě již jeden rok

úterý 2. října 2012 8:13 Autor: Administrator

To jsou hlavní cíle projektu Inovace studijních programů na Slezské univerzitě, Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné, který probíhá již jeden rok. Předpokládané ukončení projektu je v říjnu 2014. Hlavní cílovou skupinou v projektu jsou v první řadě sami studenti, kteří se zapojují jako hodnotitelé prováděných inovací prostřednictvím systému hodnocení kvality výuky, získaných znalostí a dovedností. „Studenti se budou také podílet na vybudování sítě partnerů pro odborné praxe,“ vysvětlil Ing. Dominik Vymětal, DrSc., hlavní řešitel projektu.

Vedle studentů jsou nezanedbatelnou součástí také akademičtí pracovníci, jejichž úkolem je vytvořit a implementovat inovace do výukového procesu, pro což sbírají zkušenosti na konferencích, seminářích, workshopech a specializovaných kurzech. Prozatím se celkem třináct osob zúčastnilo mj. konference Marketing Management 2012 v Praze, Hradeckých ekonomických dnů 2012 nebo Hospitality + Tourism Summitu v Praze, dvě desítky vycestovaly do zahraničí (např. 4thParis International Conference on Education, Economy and Society, Paříž – doc. Stavárek, vedoucí Katedry financí, LCBR European Marketing Conference 2012, Mnichov – doc. Starzyczná, vedoucí Katedry marketingu). Chystaným krokem je také rozšíření výuky o předměty vyučované v angličtině (jazykových kurzů se zúčastní přes dvacet akademických pracovníků).

Ve funkci expertů projektu, se kterými se konzultuje náplň předmětů i proces výuky, jsou odborníci z praxe i ze zahraničních univerzit, na fakultě již například přednášela Agata Małysa-Kaleta z Akademie Ekonomiczne im. K. Adamieckiego w Katowicach (Polsko) nebo Ivan Obreshkov z Univerzity of Food Technologies (Plodiv, Bulharsko).

Již během zimního semestru akademického roku 2012/2013 začíná výuka inovovaných předmětů (English for Economic Purposes, Zakládání podniku a investování, Marketing ve veřejném sektoru aj.). K naplnění stanovených cílů projektu by měla směřovat také snaha o rozšíření nabídky stávajících studijních oborů např. o Finanční management. Kromě nových studijních oborů je zamýšleno rozšířit formu studia u stávajících studijních oborů (např. navazující magisterské studium u oboru Účetnictví a daně).