• Lack of access rights - File '/images/fotky/2012/1129_karvina.jpg'

Program Erasmus IP má za sebou přípravnou návštěvu k druhému cyklu

pátek 30. listopadu 2012 7:00 Autor: Dagmar Labudková

První cyklus projektu proběhl v roce 2011 na francouzské Univerzitě Jean Monnet v Roanne. Partnery projektu jsou Fachhoschule Wildau z Německa, Fachhoschule Salzburg GmbH, Université Jean Monnet, Saint Étienne, France, North Karelia University of Applied Sciences z Finska, University of Tartu z Estonska a OPF Slezské univerzity. Každá univerzita, a to včetně OPF, v rámci výběrového řízení vytipuje 6-8členný tým studentů, který se zúčastní intenzivního výukového programu v jedné z partnerských zemí.

Přípravná návštěva měla za cíl vyhodnotit zkušenosti z prvního cyklu projektu, který byl zaměřen na rozvíjení multikulturních a týmových kompetencí a dovednosti pod vedením zkušených zahraničních pedagogů a odborníků z oblasti mezinárodního marketingu a managementu a připravit pokračování projektu.

Za OPF přípravnou návštěvu vedla PhDr. Krystyna Heinz (koordinátor za partnerskou instituci) a Mgr. Irena Orszulik, Ph.D. Druhý cyklus programu Erasmus IP je naplánován na březen 2013 a bude podporovat práci studentů s ohledem na týmovou dynamiku a týmové role, projektovou činnost, rozvíjení interkulturního povědomí a rovněž komunikační dovednosti v angličtině.