Akce Darujte dětem z nemocnice plyšáka pokračuje

sobota 6. října 2012 8:19 Autor: Martin Kůs

A tak se studenti rozhodli tyto plyšáky sbírat a odnést dětem na lůžkové oddělení. První plyšáky přinesli do nemocnice na jaře. „Nejprve jsme přinesli své hračky z mládí a několik jich dětem donesli při jednom předčítání. Když jsme viděli, jakou radost dětem tyto plyšové hračky udělaly, rozhodli jsme se oslovit i další studenty Slezské univerzity a jejich přátele. Kladná reakce byla skoro okamžitá,“ vzpomíná na začátky koordinátorka akce Helena Dlouhá. A hned na další předčítání už studentky nesly do nemocnice tři tašky plné zvířátek.
 „Plyšáka či plyšáky nám můžete zanechat na vrátnici univerzitní budovy v Masarykově třídě v Opavě na jméno Asociace studentů a přátel Slezské univerzity, případně můžete svůj dar zaslat poštou na adresu Asociace studentů a přátel Slezské univerzity v Opavě (ASPSU Opava), Bezručovo náměstí 1150/13, 746 01 Opava 1. My si je tam pak převezmeme a předáme dětem v nemocnici,“ doplňuje Helena Dlouhá
Vše vzniklo jako doplnění iniciativy Předčítač, kdy studenti Slezské univerzity již několik let chodí pravidelně na dětské oddělení nemocnice s knihami a dětem čtou pohádky či dobrodružné příběhy. Co si vyberou. A nejen dětem. Ohlas na předčítání byl tak velký, že po dohodě s vedením nemocnice rozšíří studenti návštěvy také o starší pacienty léčebny dlouhodobě nemocných. A tak kromě dětí začnou v tomto semestru pravidelně číst také seniorům.
„Případní zájemci o předčítání nás mohou kontaktovat prostřednictvím facebookového profilu projektu Předčítač, facebookového profilu ASPSU a mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,“ vzkazuje ještě Helena Dlouhá.