Postupu na červnové České akademické hry do Prahy nebyli karvinští studenti daleko

úterý 28. května 2013 7:00

2013-0527 CAH florbal

Celkem čtyř kvalifikačních turnajů v kolektivních sportech se v letošním roce zúčastnily reprezentační týmy Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) v Karviné. V bojích o postup na České akademické hry pravidelně zápolí s týmy Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Ostravské univerzity a Univerzity Palackého v Olomouci. Přestože tyto univerzity disponují nesrovnatelným sportovním zázemím a jejich týmy mívají ve svých řadách reprezentanty České republiky nebo hráče nejvyšších ligových soutěží, postup florbalistů nebo basketbalistů na finálový turnaj nebyl v letošním roce pouze z říše snů.

Florbalisté sehráli vyrovnaná utkání
Nejblíže vysněnému cíli byli florbalisté. Bojovný tým OPF ukázal svou sílu hned v prvním utkání proti Ostravské univerzitě, když po dramatickém průběhu vydřel remízu 4:4. Ani smolný gól, jenž Ostravané vsítili 43 sekund před závěrečným hvizdem, nezlomil vůli našeho týmu, který při závěrečném tlaku dokázal vyrovnat. Ve druhém utkání před sebou měli hráči OPF tvrdý oříšek, družstvo VŠB-TUO, které na kvalifikaci již řadu let neprohrálo a v posledních čtyřech letech vyhrálo České akademické hry třikrát. Ani tohoto týmu, plného letošních extraligových mistrů a reprezentantů ČR (např. Patrik Suchánek, Lukáš Veltšmíd, Roman Ciompa atd.) se náš tým nezalekl a po vyrovnaném průběhu odešel z utkání se vztyčenou hlavou po porážce 1:4. V posledním utkání proti UP Olomouc již nešlo o postup, a tak se mohl hrát útočný florbal plný hezkých akcí. Nakonec se týmy rozešly smírně, opět po výsledku 4:4. Náš tým odehrál na turnaji tři vyrovnaná utkání, a i když nakonec ani v jednom nezvítězil, zanechal skvělý dojem.

Basketbal: porazili Ostravskou univerzitu
Co se nepovedlo florbalistům, zvládl reprezentační tým basketbalistů. Ne, postoupit se mu sice nepodařilo, ale porazit velkého rivala – Ostravskou univerzitu – ano. Po soudržném týmovém výkonu podpořeném opět neuvěřitelnou bojovností náš tým s přehledem vyhrál v prvním utkání turnaje 77:65.

2013-0527 CAH basketNa cestě do Prahy, kde se v letošním roce České akademické hry konají, tak stál opět nepřekonatelný protivník, domácí tým VŠB-TUO. Naši basketbalisti vstoupili do utkání odhodlaně a převážnou část první čtvrtiny dokonce drželi vedení, ovšem postupem času se začala karta obracet a ostravský tým, který měl ve svých řadách hráče nejvyšší české basketbalové soutěže Mattoni NBL, nakonec s přehledem zvítězil 105:53. I tak ale odehrál reprezentační tým OPF opět parádní turnaj.

V hokeji a futsalu favoritům nestačili
Velmi těžkou pozici mívají vždy hokejisté a futsalisté. V těchto v České republice nejpopulárnějších sportech bývají soupisky soupeřů prošpikované jmény sportovců z nejvyšších ligových soutěží a už jen zážitek postavit se proti nim je pro některé naše hráče nezapomenutelný (nejinak je tomu i ve florbalu a basketbalu).

2013-0527 CAH hokejNapříklad za hokejový tým Ostravské univerzity nastupoval na kvalifikačním turnaji Petr Strapáč, hráč HC Vítkovice a reprezentant ČR. Naši hráči si tak vždy zahrají kvalitní utkání, ve kterých sice většinou tahají za kratší konec, ale o to větší je radost z každé vstřelené branky či povedené akce. Jejich boj bývá opravdu statečný. Všem hráčům, kteří v letošním roce reprezentovali naši fakultu, bych rád poděkoval za předvedené výkony, maximální bojovnost a obětavost a celkový přístup k reprezentaci OPF. Sen o postupu na závěrečný turnaj Českých akademických her se sice opět nestal skutečností, ale zůstává stále živý.

AUTOR: Michal Sebera