Za pět let své existence dokázala Fakulta veřejných politik v Opavě připravit na dva tisíce absolventů

čtvrtek 4. července 2013 9:37

2013-07-04 promoce fvpVe Sněmovním sále minoritského kláštera v Opavě zahájily 3. července dva promoční dny Fakulty veřejných politik (FVP) bakalářské promoce absolventů tří oborů - Středoevropská studia, Veřejná správa a regionální politika a Sociální patologie a prevence. FVP se v tomto termínu loučí s 330 bakaláři a 44 absolventy navazujícího magisterského studia.

„Za necelých pět let své existence dokázala naše fakulta připravit na dva tisíce absolventů, což lze jistě považovat za nezanedbatelný počet,“ uvedl v hlavním vystoupení k bakalářům, jejich rodičům a blízkým děkan doc. PhDr. Dušan Janák, Ph.D. Kvalitu absolventů a kvalitu univerzity přitom označil za spojité nádoby a vyzdvihl v posledních letech v násobcích rostoucí ukazatele vědecké a výzkumné výkonnosti jednotlivých odborných pracovišť FVP. „Zvláště potěšitelná je skutečnost, že se zejména Ústavu veřejné správy a regionální politiky daří do dílčích výzkumných úkolů zapojovat posluchače magisterského studia a v některých případech dokonce i studenty bakalářského stupně studia,“ konstatoval děkan doc. D. Janák. „V tomto ohledu patří jmenované pracoviště na špici v rámci celé univerzity,“ dodal a ocenil i skutečnost, že Ústavu veřejné správy a regionální politiky (ÚVSRP) patří též prvenství ve směru k získání projektu Technologické agentury ČR.

V průběhu prvního dne promocí FVP bylo předáno rovněž pět červených diplomů, jež patří premiantům prezenčního studia oboru Sociální patologie a prevence, který garantuje Ústav pedagogických a psychologických věd (ÚPPV). Zaslouženému uznání spolužáků se ale vedle jejich nositelů těšili i ti, kdo získali ocenění v soutěži o nejlepší diplomovou práci. Mezi posluchači oboru Veřejná správa a regionální politika se vítězkou stala Andrea Mužíková z Únanova na Znojemsku. Její bakalářskou práci Význam arteterapie pro klienta vedla PhDr. Věra Juříčková, Ph.D., zástupkyně vedoucí ÚVSRP.

„Nic jsem o výsledcích nevěděla, ale najednou mi na konto přišly tři tisíce. Ukázalo se, že jsou právě cenou za bakalářku,“ řekla po promoci spokojená Andrea ve společnosti rodičů a mladší sestry Markéty. „V Opavě se mi po celé tři roky líbilo, jezdila jsem sem ráda, ale je to moc daleko. Proto jsem se rozhodla pro navazující magisterské studium personalistiky na Masarykově univerzitě. Do Brna to mám podstatně blíž,“ zhodnotila.

Mezi posluchači oboru Sociální patologie a prevence odevzdala nejlepší bakalářskou práci Jolana Schönigerová z Trutnova. Zabývala se v ní problematikou domácího násilí a prevencí před ním a jejím konzultantem byl doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc., vedoucí ÚPPV.

Fotoreportáž z promocí 3. července a 4. července najdete na facebooku Slezské univerzity v Opavě.