Úkol vypořádat se kladně s podnikatelskou příležitostí studenti zvládli na výbornou

středa 17. července 2013 12:07 Autor: Martin Kůs

2013 07 Tabor uvodniTÁBOR - Také studenti konzultačního střediska v Táboře, kde se na svoji profesionální dráhu připravují spolu s pedagogy Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě posluchači oboru Podnikání v oboru, skládali na konci výukového akademického roku praktickou zkoušku. „Zadání bylo celkem jednoduché.  Studenti si sami měli najít podnikatelskou příležitost, naplánovat a vytvořit kladný hospodářský výsledek,“ nastínila úkol Mgr. Marta Musilová, vědecko-pedagogický pracovník konzultačního střediska v Táboře.

2013 07 Tabor druhaStudenti se s úkolem poprali různými způsoby. Třeba tím, že připravili a zajistili občerstvení na fotbalovém utkání či svými výrobky z oblasti gastronomie sytili žaludky účastníků Čarodějnického reje. V každém případě bylo jen na nich, zda se spojí se svými spolužáky, nebo se do úkolu pustí samostatně, jak si „zmapují“ možnosti trhu, vhodně své plány realizují v praxi a okusí tak skutečné podnikání. Svůj úkol všichni splnili a úspěšně ukončili další rok studia.

Fotoreportáž ze zkoušek najdete na facebooku Gastrocentra Slezské univerzity.

Konzultační středisko v Táboře
Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě zajišťuje realizaci studijního oboru Lázeňství a turismus v konzultačním středisku v Táboře od akademického roku 2010/2011, a to v souladu s platnou akreditací. Výuka studentů se zde uskutečňuje ve spolupráci s dalšími odbornými ústavy fakulty a součástmi Slezské univerzity i externími spolupracovníky, zaměřujícími se na praktické dovednosti a specializované předměty dotvářející profil studia. Konzultační středisko se nachází v areálu Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Táboře na ul. Bydlinského 2474.