Naše absolventka Žofie Milatová převzala cenu festivalu studentských filmů Ostrava Picture

pátek 13. září 2013 11:18 Autor: Martin Kůs

2013 09 Milatova cenaOPAVA – Absolventský bakalářský film Žofie Milatové "Kdyby zhasnul svět" získal čestné ocenění na 7. ročníku Mezinárodním festivalu studentských filmů Ostrava Picture, který skončil 13. září. Film Kdyby zhasnul svět získal Čestné uznání poroty v kategorii c2 = a2 + b2. Autorka si cenu v poslední festivalový den převzala v ostravském Klubu Atlantik. Po vyhlášení a ocenění nejlepších mladých filmařů následovala beseda s porotou a projekce všech vítězných snímků.

Veřejná premiéra filmu, který má nepsaný podtitul „Světlo a světelné znečištění, tma, příroda a lidé v Beskydech (Beskydská oblast tmavé oblohy)“, je plánována na 27. září v rámci Noci vědců, která proběhne v horském hotelu Visalaje v Krásné pod Lysou horou v Beskydech. Začátek promítání se předpokládá v 18.30 hodin.

Žofie Milatová je čerstvou absolventkou bakalářského oboru Multimediální techniky vyučovaném na Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě a od tohoto semestru posluchačkou oboru Kamera na Filmové a televizní fakulty Vysoké školy múzickýcu umění (VŠMU) v Bratislavě. Již během studia zaujala svojí prací na dokumentech a reportážích z dění na Slezské univerzitě, například na dokumentu k 20. výročí jejího vzniku. Zúčastnila se také několika filmových podniků, například natáčení filmu Luboš má problém, kde pracovala s motivem fiktivního příběhu zdravotně postiženého mladíka, jako kameramanka je podepsána i pod snímkem Denis, který vznikl na půdě VŠMU v Bratislavě a o kterém se můžeme dočíst například na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze.

Zajímá se rovněž o fotografování, kromě reportážních snímků ji také zde výrazně ovlivňuje světlo a jeho nekonečné možnosti. Má za sebou několik samostatných nebo společných produkcí a výstav, např. ve Frýdku-Místku.

Trailer filmu Kdyby zhasnul svět můžete vidět zde:

nebo zde: