Prvákoviny přilákaly více než sedm desítek studentů prvních ročníků

čtvrtek 26. září 2013 8:38 Autor: Martin Kůs

2013 09 Prvakoviny 1PUSTÁ POLOM – Oproti původním plánům se víkend neuskutečnil v Kletné, ale v Pusté Polomi. To bylo snad jediné, co pořadatelům nevyšlo.
Tradiční Prvákoviny, třídenní adaptační víkend nastupujících studentů Slezské univerzity v Opavě, který se konal v závěru uplynulého týdne, vyšel podle jeho pořadatelky Alice Racké z AIESEC Karviná na výbornou. „Máme na setkání i připravené aktivity mezi studenty velmi pozitivní ohlasy a myslím, že se všem tři dny s námi líbily,“ ohlíží se za víkendem Alica Racká. Pozvání AIESEC ke společenskému víkendu na prahu začínajícího semestru nakonec přijalo 74 studentů nastupujících do prvních ročníků tří fakult – Filozoficko-přírodovědecké, Obchodně podnikatelské a Fakulty veřejných politik.

2013 09 Prvakoviny 2Do Polomi se všichni vydali 20. září a bez zbytečného zdržování se pustili do vzájemného seznamování. „K tomu nám posloužily různé seznamovací hry a teambuildingové aktivity, kterých se prváci účastnili v náhodně vytvořených skupinách,“ popisuje Alica Racká s tím, že večer následovala společenská party. Druhý den byl věnován hlavně seznamování se školou, fakultami a městy, kde budou posluchači studovat. Kromě prezentací a informací o Slezské univerzitě a jejích jednotlivých součástech, o studijní agendě STAG, knihovnách a možnostech získávání studijních materiálů a dalších „školních“ záležitostech se noví vysokoškoláci dozvěděli také o možnostech stravování nebo využití volného času v Opavě i v Karviné. „Přijeli za námi také děkan Obchodně podnikatelské fakulty doc. Pavel Tuleja, dr. Tomáš Gongol, proděkan pro studijní a sociální záležitosti stejné fakulty, a Ing. Silvie Kašná z oddělení pro informace a rozvoj Filozoficko-přírodovědecké fakulty a při besedě odpovídali na všechny otázky, které pro ně studenti prvních ročníků měli,“ pokračuje Alica Racká.
Pěkný víkend pokračoval volnějším tempem i v neděli, kdy odpoledne Prvákoviny skončily. 2013 09 Prvakoviny 3„Můžeme být spokojeni, vše se podařilo, zvládli jsme i změnu místa na poslední chvíli a snad jen nepřející počasí některým trochu kazilo náladu. Takže za rok na Prvákovinách nashledanou,“ uzavírá letošní díl patrně největší pravidelné akce pořádané AIESEC Alica Racká.

AIESEC bude studenty provázet po celou dobu, kdy budou vysokou školu v Opavě či Karviné navštěvovat. Už teď se chystají další akce: „Připravovaných akcí je celá řada. Třeba bych ráda české studenty pozvala na posezení a besedy se studenty ze zahraničí, kteří přijíždějí v rámci výměnných programů. Mohou se tak nejen procvičit v angličtině či jiném jazyce, ale také se mohou hodně dozvědět o životě a kultuře v té které zemi. Termíny a podrobnosti každý najde na webu karvina.aiesec.cz. nebo na facebooku AIESEC.“

Současně má také AIESEC zájem o nové lidi, kteří se budou na organizaci těchto akcí podílet nebo jsou ochotni pomoci. Nejjednodušší cesta k tomu je kontaktovat některého ze stávajících členů třeba na kontaktech, které každý najde na webu AIESEC Karviná.