Štefan Hečko byl zvolen kandidátem OPF do Akademického senátu

pondělí 11. listopadu 2013 9:00 Autor: Martin Kůs

2013 11 Hecko KarvinaKARVINÁ – Kandidátem do studentské komory AS SU za OPF byl v minulém týdnu zvolen Ing. Štefan Hečko. Jeho nominaci podpořilo 348 platných hlasů ze 429 odvolených.

Doplňovací volby se v Karviné uskutečnily ve dnech 5. - 7. listopadu 2013 a v listinách bylo zapsáno celkem 3 936 oprávněných voličů. Z nich se k urnám dostavilo 429, tedy 10,90 %. Po ukončení termínu voleb otevřeli Členové dílčí volební komise AS SU a pověřený člen akademické obce Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné volební schránku, provedli kontrolu platnosti hlasovacích lístků, následně hlasy sečetli.
Ze 429 odevzdaných hlasovacích lístků konstatovali platnost u 424 z nich, pět bylo neplatných, 76 jich pak bylo nezapočítáno jako prázdných. Následně komise konstatovala, že volby jsou platné a jediný navržený kandidát Ing. Štefan Hečko byl zvolen.

Ing. Štefan Hečko je posluchačem doktorského studia oboru Podniková ekonomika a management na Katedře společenských věd, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, se kterou souběžně spolupracuje i jako externí pracovník. Svůj profesní zájem věnuje hlavně životu obyvatel oblasti Českého Těšínska a Karvinska, a to zejména z pohledu společenského, komunitního a vzdělanostního. Významnou částí práce je pak otázka subjektivního pocitu bezpečnosti obyvatel těchto lokalit. V rámci katedry také působí pedagogicky.