Přispějte svou tvorbou do sborníku Artemisia

středa 27. listopadu 2013 10:46 Autor: Silvie Březinská

plakt artemisiaPíšete nebo fotografujete a rádi byste svou tvorbu prezentovali? Podílejte se na obsahu dalšího vydání sborníku Artemisia, který je přístupný všem studentům Slezské univerzity. Své příspěvky můžete posílat na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. až do konce února 2014.

Ze strany redakce tento rok vychází snaha získat příspěvky studentů i jiných oborů než jen „češtinářů“. Mělo by jít o spojení studentů různého zaměření prostřednictvím jejich tvorby, které vyvrcholí během příštího jara při křtu Artemisie. „Studentům se dostane jak zpětné vazby, tak možnosti zúčastnit se autorského čtení na křtu Artemisie. Pro mnohé je to první příležitost vystoupit se svou tvorbou před publikem a vytáhnout texty ze šuplíku“, zhodnotila spoluorganizátorka připravovaného vydání Artemisie Jana Balharová. Studenti si mohou o své tvorbě pohovořit s ostatními vystupujícími, publikem, ale také pedagogy, případně hostem. Minulý rok křest Artemisie obohatil přečtením své povídky jeden ze zakladatelů sborníku Stanislav Mikule.

„Je nás teď v redakci více, což znamená i více názorů a více pohledů na věc. Jak se říká, „co člověk, to názor“, proto se přispěvatelé nemusí bát, že jejich literární dílka nebudou hodnocena alespoň trochu objektivně. Zároveň chceme bojovat za lepší kvalitu sborníku, kvalitnější tisk a lepší grafickou stránku,“ doplnila k redakční práci Jana Balharová.