Míchané nápoje z regionálních surovin: ochutnejte a naučte se je připravovat

čtvrtek 5. prosince 2013 13:45 Autor: Martin Kůs

2013 12 reg napoje letakOPAVA – Vedle světově „proslulých“ nápojů existují i takové, které označujeme jako regionální. Nejsou ani horší, ani nechutnají hůře, jen si dosud nezískali onen punc světovosti. Přesto také na Opavsku jsou výrobci, kteří umí.

To byla základní myšlenka Štěpánky Schreierové, posluchačky třetího ročníku oboru Hotelnictví na katedře cestovního ruchu Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.  A od tohoto prvního impulzu se začala odvíjet i její bakalářská práce, jejíž praktickou část můžete osobně navštívit 17. prosince od 18 hodin v Gastrocentru Slezské univerzity v Opavě (univerzitní areál Hradecká ulice v Opavě).

Štěpánka zde připravuje zážitkový degustační večer nazvaný Míchané nápoje z regionálních surovin Opavského Slezska. O co jde, nám řekla sama pořadatelka: „Na Opavsku se vedle jiných potravin vyrábějí také kvalitní nápoje. Proto jsem si vybrala dvě regionální společnosti a rozhodla se využít jejich výrobky k ukázce možností využít je k přípravě míchaných nápojů,“ říká Štěpánka s tím, že základními surovinami pro večer budou mošty Vitaminátor stejnojmenné společnosti ze Sosnové a rum Che Guevara společnosti Herbaalko sídlící ve Štítině.

2013 12 reg napojeHlavním lákadlem večera tak bude šestice míchaných nápojů, jejichž základ budou tvořit právě zmíněné nápoje a které v průběhu akce Štěpánka připraví. Ty budou moci hosté nejen ochutnat, ale také se sami mohou zapojit do přípravy: „Hosté, kteří budou chtít, si mohou sami některý koktejl připravit a naučit se tak připravovat si míchané nápoje z nabídky zdejších regionálních firem,“ nabízí Štěpánka.

O rumech se bude v průběhu večera hovořit i v širších souvislostech. „Ráda bych večer pojala jako malou procházku historií rumu, jeho členěním a druhy a také tím, jaké nápoje se z rumu dají připravit,“ říká k další části přednášky.

Cena večera je 250 korun, zájemci se mohou registrovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .